Burak Kimdir?

0
943
burak kimdir neler yapar ve hayatına nasıl devam ediyor

 Nerede Doğdu?

13 Eylül 1991 ‘ de Elazığ’da doğdu. Ailesinin en küçüğü olarak anne, baba ve 3 ablasının yanında büyüyen Burak, ilk ve ortaokul eğitimlerini Elazığ’da aldıktan sonra Aydın’ın Nazilli ilçesinde Lise eğitimini tamamladı. 2005 yılından itibaren ailesinden uzakta yaşayan Burak, Konya Selçuk Üniversitesi Harita Mühendisliği mezunudur. Üniversite hayatı boyunca her daim gezmiş, tozmuş ve bir çok gezi turu organize etmiştir. Bununla da yetinmeyen Burak pek çok konser, tiyatro vb etkinlikleri organize etmiş ve bir çok markanın, marka elçiliğini yapmıştır.

Üniversite Yılları

Üniversite içerisinde Hürriyet Kampüs gazetesi sorumluluğunu da üstlenen Burak pek çok gezi yazısı, etkinlik ve aktüel yazıları yazmış ve Hürriyet Kampüs gazetesinde yayınlanmıştır. Aynı zamanda koyu bir Galatasaray taraftarı olan Burak, arma sevdası uğruna kilometrelerce yol kat etmiş, bir nevi seyyah misali şehir şehir gezmiştir.  Konya macerasının ardından İrlanda ve Almanya maceraları yaşayan Burak, bu sırada pek çok ülke ve şehir gezdi. Google INC’de iş fırsatı bulan ve kendini bu alanda geliştiren Burak ingilizce eğitimini de tamamladıktan sonra ülkesine döndü. Burak, yurtdışı maceralarının ardından İstanbul’a yerleşti ve hayatına İstanbul’da devam etmektedir. İstanbul’da hayatının aşkı ve “Çiftgeziyor” macerasına sebep olan Buse ile tanışmış ve çok daha yeni maceralara yelken açmıştır.

Doğa Sporları ve Extreme Spor Tutkunluğu

Pek çok sportif faaliyette imzası bulunan Burak ailesi tarafından da garip karşılanmaktadır. Hatta babası tarafından her seferinde “-Burak hiç aklıma gelmeyen şeyleri yapıyor, hiç kestiremiyorum ne yapacağını…” şeklinde anılmaktadır. Yamaç paraşütünden, dalgıçlığa, dağcılıktan, trekkinge, bisikletten, satranca pek çok alanda profesyonel lisans sahibi olan Burak’ın neler yapabileceği konusunda ne kendisinin ne de çevresinin bir fikri yoktur. Şu sıralar okçuluk sporuna merakı ile gündemde olan Burak’ın bu sporda da lisans alması an meselesidir.

Çocukluğundan beri bilgisayara olan ilgisini frenleyemeyen Burak uzun yıllardır bu alanda kendini geliştiriyor ve ilerliyor. Şu anda da aktif olarak E-Ticaret Uzmanlığı/Danışmanlığı ve Diital Medya Uzmanlığı yapan Burak, kariyerine bir dijital ajansın Genel Müdürü olarak devam etmektedir.

En Büyük Hayali

Burak’ın dünya turu ve dünya mutfakları üzerine pek çok planı bulunmaktadır. En büyük hayali olan büyük dünya turunu tamamladıktan sonra bir sahil kasabasında çiftlik kurma fikrini ise her daim içinde barındırmaktadır.