Buse Kimdir?

0
789
buse hakkında merak ettikleriniz. busenin tüm maceraları burada

Nerede Doğdu?

3 Nisan 1994 yılında,  Lüleburgaz’da seyahat sırasında doğdu. Bir abi, anne ve babadan oluşan dört kişilik çekirdek ailenin içerisinde en küçüğüydü. Doğumundan sonra asker bir aileye sahip olduğu için daha küçük yaşlarda çok sık şehir değişikliği yaptı.

İlkokul Yılları

1999 yılında Gaziantep ilinde anasınıfına başladı. Daha sonrasında ilk okul eğitimine Diyarbakır’da başlayıp, üçüncü sınıfın sonuna kadar aynı ilde bulundu. Şark görevinin tamamlanmasından sonra 2003 yılının yazında Zeytinburnu İstanbul’a taşındılar. Zeytinburnu’nda ilk ve orta eğitimini tamamlayıp, lise eğitimi için şehir dışında okumaya karar verdi. Akabinde Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladı. Lise döneminde oda arkadaşlarıyla çevre ilçelerle başladığı seyahatlerine her geçen yıl yenilerini katmaya başladı. Lise son sınıfta babasını ani bir şekilde kaybetmesinin şoku ve üzüntüsüyle birlikte hayatı değişti. Üniversite sınavlarına hazırlanmadan girdi, ideali olmasa da ilgi alanlarına uygun olan Kimyagerlik mesleğini seçti. Son gün yaptığı tercih ile Ankara Üniversitesi Kimya Bölümü’nü kazandı. Ardından üniversite eğitimini tamamlamak amacıyla Ankara’ ya taşındı.

Üniversite Yılları

Üniversite döneminde birçok şehir gezmiş, gezip gördüğü yerler hakkında kendi sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunmuştu. Ankara’ da eğitim hayatını tamamladıktan sonra trajikomik yaşantısına ek olarak hayatının aşkı olan ve Çiftgeziyor’ u birlikte doğurduğu Burak ile tanıştı. Yerleşik hayata geçtiği Ankara’dan radikal kararlar alarak tekrar İstanbul’a taşındı.

Sosyal Medya ve İş Macerası

İstanbul’da freelance olarak çalışan sosyal medya ekibi yanında hobi olarak yaptığı sosyal medya yönetimine başladı. Bu süreç devam ederken birçok kamp organizasyonuna katıldı, ölmeden önce mutlaka yapmayı hedeflediği şeyleri listeleyerek deneyimlemeye başladı. Burak ile birlikte heves ettikleri spor dallarında lisans aldı. Daha sonra kendini sektörde geliştirip iş değişikliği yaptı. Birçok firmada freelance sosyal medya yöneticiliğini yaparken, aynı zamanda da resmi olarak bir firmanın E-ticaret yöneticiliğini yaparak kariyerine devam etmektedir.

En Büyük Hayali

En büyük hayali küçük bir kasabada doğa ile iç içe yaşamak olan Buse, hayalini gerçekleştirmek için çalışmaktadır.